Bebeğinizde Vitamin Kullanımı

Birçok zaman düşünürüm, binlerce yıldır insanoğlu nesillerini eczaneye gidip herhangi bir vitamin almadan devam ettirebilmiş, biz şimdi neden verelim ki?  Ardından da hemen şu aklıma geliyor; dünyamızın koşulları çok değişti, dolayısıyla bugünü eskiye kıyaslamak doğru olmaz.

 

D vitamini kemiklerimizin güçlü olmasını sağlayan çok önemli bir vitamindir.  Eksikliğinde raşitism adında kemik zayıflığı ile seyreden bir hastalık olur.  Bu vitamin cildimize güneşten gelen ultraviyole ışınların temas etmesiyle vücudumuz tarafınca üretilir ve kısmen yediğimiz gıdalarda bulunur.  Konuyu bana sıkça sorulan soruları cevaplayarak size anlatmak istiyorum.

 

Anne sütünde bulunan d vitamini bebeğim için yeterli mi?

 

Anne sütünde bulunan d vitamini, annenin vücudunda bulunan d vitamini ile doğru orantılıdır.  Annede yeterli miktarda d vitamini yoksa, anne sütünde de yeterli miktarlarda olmaz. Eğer anne hamileliği boyunca ve emzirdiği süre içinde dengeli beslendi, vitaminlerini aldı ve yeterli miktarda ultraviyole ışınlara maruz kaldıysa, o zaman anne sütünde yeterili miktarda d vitamini olacaktır.

Levent Loft 1 Büyükdere Cad. No:201 Kat:4 Daire:74

Esentepe Mah. Şişli / İstanbul 0212 264 6579

İletişim

/gokhanmamur