Bebek Cilt Ürün Çeşitleri

Bebekler için çok sayıda cilt ürünleri vardır.  O kadar çok ki başınızı döndürebilir.  Ürün almadan genel anlamda cilt bakımı ve neye dikkat etmeniz gerektiğine dair mutlaka bilgi edinin (Bebek Cilt Ürünü Alırken Dikkat Edecekleriniz).  Bunlara teker teker göz atarak neyin, neye, neden iyi geldiğini görelim.

 

Bebek Şampuanı

 

Bildiğiniz şampuan ancak bebeklerin saçları, cildi ve elbette gözleri dikkate alınarak üretilmiştir.  Bu ürünlerin bazıları yalnızca temizlemeyi hedefler, bazıları hem temizler hem de içerdikleri çeşitli yağlar ile nemlendirir.  Size tavsiyem mümkün olduğu kadar doğal ve organik ürünler kullanın. Bebek şampuanı bebeğinizin cildini de temizleyebilirsiniz hatta bazı ürünler doğrudan şampuan ve cilt temizliği içindir diye yazar.

 

Vücut sabunları / temizlik jelleri veya sıvıları

 

Bebeklerin cildini temizlemek için kullanılan sabunlar katı, jel, köpük veya sıvı şeklinde olabilir.  Bebeğiniz yaşamının ilk 4 haftası içindeyken haftada iki kez banyo yeterli olacaktır.

 

Bebek Yağı

 

Bu ürün genelde sıvı şeklindedir ve banyo sonrası ciltte nemi hapsetmek için faydalıdır.  Kokulu ve kokusuz olanları vardır.

 

Nemlendirici Krem

 

Kremler yağ gibi cildi nemlendirir ancak yapıları itibarı ile daha uzun süreli etkilidirler ve uygulamaları günün her saatinde ve hemen her yerde yapılabilir.

 

Güneş Kremi

 

Belki de cilt ürünleri arasındaki en önemli olanı.  Son yıllarda ozon tabakasına verdiğimiz zarardan dolayı maalesef güneşimizin ışınları bizlere zarar verir hale geldi.  Bu nedenle güneşin etkili olduğu aylarda özellikle bebeklerde veya sıfır yaştan itibaren kullanılabilir ibaresi olan güneş kremlerini kullanabilirsiniz.  Ayrıntılar için güneşten korunma yazısını mutlaka okuyun.

 

Pişik Kremi

 

Bu kremler bebeğinizin poposunda pişik olmasını önleyebilir veya tedavi edebilir.  Önleyici özellikli kremleri sizler de alabilirsiniz ancak önlemeye çalışmanıza rağmen pişik oluşuyorsa mutlaka doktorunuza danışın.

 

İlgili mağazalarda karşınıza çıkabilecek ana ürünler bunlardır.  Ürün satın alırken neye dikkat edeceğiniz ve hangi ürünü hangi koşullarda kullanacağınızı iyi bilmeniz gerekir.  Ürün kullanırken genel ilkeniz uygun ürün ile ihtiyacı karşılamak olmalı.

 

Dr. Gökhan Mamur

Levent Loft 1 Büyükdere Cad. No:201 Kat:4 Daire:74

Esentepe Mah. Şişli / İstanbul 0212 264 6579

İletişim

/gokhanmamur