1968’de Orta Asyalı göçmenler olan Firdevs ve Osman’ın oğlu olarak,

New York’ta dünya’ya geldi.

 

Amerika’nın doğu sahillerinde ablası ve birer erkek ve kız kardeşi ile büyüdü. 18 yaşında Türkiye’ye yerleşti.

 

İstanbul Tıp Fakültesi, Georgetown Tıp Okulu ve Cerrahpaşa Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında eğitimini tamamladı.

 

Mesleki hayatına Amerikan Hastanesi bebek yoğun bakım ünitesinde başladı.  Ardından Şişli Memorial Hastanesi bebek yoğun bakım ünitesi ve Yeni doğan servisini kurdu, bölüm başkanlığı yaptı ve emzirme komitesi başkanı olarak hastaneye “Bebek Dostu Hastanesi” unvanını kazandırdı.  Memorial Hastanesi Dr. Mamur’a Uluslararası Akreditasyon alımı sürecindeki katkılarından dolayı Üstün Başarı Ödülü sundu.

 

Amerikan Dış İşleri Bakanlığında da görev alan Dr. Gökhan Mamur, Beyaz Saray ve Amerikan Başkan’ı Bush’un medikal koordinatörü ve simültane tercümanı sorumluluğunu taşıdı. Bu görevleri yerine getirdikten sonra Beyaz Saray’ın doktoru olan Dr. Tubbs’dan “Üstün Profesyonel Hizmet” ödülü almakla birlikte o yıl Amerikan Dış İşleri Bakanlığı “Franklin Ödülüne” layık gördü.

 

Son yıllarda çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak hizmet vermenin yanı sıra, Avon, Pınar Süt, Üni, Orzaks, Philips-Avent gibi çeşitli firmalara danışmanlık yaptı.

 

Dr. Gökhan, Türkiye’de doktor ve hasta arasındaki mesafenin olması gerekeninden çok daha uzak olduğuna inanarak bu sorunun üstüne gitmeyi kendine misyon edindi.

 

Bunun uzantısında, Gün Yayıncılığın Sağlık Editörüdür ve Filozof Bebek adlı kitabın çeviri editörü olmakla birlikte, 40’ı Uçana Kadar kitabının yazarıdır.

 

CNN, NTV, Kanal D, Show TV, Atv, Kanaltürk gibi birçok kanal’daki programlara katılarak ve de sosyal medya vasıtasıyla anne ve babaları eğitme ve bilgilendirme misyonunu gerçekleştirme çabasına devam etti. Mother and Baby, Bebeğim ve Ben, Pepee Gazetesi ve diğer birçok gazete ve dergide çok sayıda makaleleri yayınlandı ve köşe yazarlığı yaptı. Aynı zamanda yeni nesil eğitimcileri çocuklar hakkında eğitmek üzere, Boğaziçi Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak yer aldı. Bebek ve çocukların yaşam felsefelerini, her gün görme ve inceleme fırsatına sahip olduğundan hayata bakış açısı değişen Dr. Gökhan’ın bu konuda biz erişkinlere çok şeyin bilinçli olarak unutturulduğu ve çok şeyin hatırlatılması ve tekrar öğretilmesi gerektiğinin, insan sağlığı ve gelişimi için vazgeçilmez olduğunun kesin kanaatine varmıştır.

 

Dr. Gökhan Mamur evlidir, Batuhan, Bartu ve Şiir’in babasıdır. Gitar çalar, şarkı yazar ve söyler. Fırsat buldukça Tenor dersleri alır ve duşta arya resitalleri verir.

 

DR. GÖKHAN MAMUR

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Pediatrician

 

DR. GÖKHAN MAMUR EKİBİ

İstanbul doğumlu,

Emirgan’da yaşıyor...

Halkla ilişkiler Ön lisans,

Çalışma Ekonomisi Lisans mezunu.

 

Çalışma Hayatına Memorial Sağlık Grubunda İnsan Kaynakları Direktör Asistanlığı göreviyle başlamış,  daha sonra Yönetim Kurulu Başkanlık katında Turgut Aydını Asiste etmiş, aynı zamanda VIP Hasta Sorumluluğu görevini yürütmüştür…

 

Sevgiyle el sıkışıp yoluna devam ederken, arkasında açık bir kapı güzel anılar biriktirmiş olmanın, insanın dününü muhabbetle anmasının ne şans olduğunu söylüyor…

 

Sonrasın da IMS Tıbbi Danışmanlık ve İstatistik Şirketinde Organizasyon Sorumlusu olarak yetkilendirilmiş ve İstatistik çalışmaları, Dr. Yönelik organizasyonları yürütmüştür.

 

Almış olduğu bir teklifle sektörel bir değişiklik yaparak Karakaya Hukuk da İnsan Kaynakları ve İdari İşler sorumlusu olarak, hem insan yönetimi hem de idari işlerin yönetimi konusunda ki süreci yürütmüştür.

 

Dr. Gökhan Mamur ile tekrar bir araya gelmeden önce Eğitim sektöründe yer almış Kavram Eğitim Kurumları İnsan Kaynakları Birim Sorumlusu olarak insan yönetimi ve Başkanlıkla ilgili özel görevlendirmeleri üstlenmiştir.

 

Temel Yönetim Becerileri, Stres Yönetimi, Hasta, hasta yakını ve Ölüm psikolojisi, Hizmet kültürü Eğitimi, Zihin ve Beden Uzmanlığı Eğitimi, Beden dili Eğitimi, Kurumsal İletişim Yöntemleri, Toplantı Yönetimi, telefonda etkili konuşma üzerine eğitim ve seminerlere katılmıştır.

 

3 Yıl Herkese Tiyatro kulübünde tiyatro oyunculuğu eğitimi ve oyunculuğu yapmıştır.

Dalış Sporu ile ilgileniyor. Henüz bir yıldız dalıcı olsa da başına yıldızlardan taç yapma gibi bir isteği var…

 

Şefkat-Der isimli Evsizlere yardım derneğinin gönüllülerinden.

Kendi yolcuğunda iyilik akışını bir parça coşturabilme gayretinde

O kalbiyle yaşayanlar zümresinden. İnsandan çok insaniyetli olmaya inanıyor.

Bu ekipte olmasının en büyük sebebi Dr. Gökhan Mamurun Vizyonunun aydınlık geleceğin kalbinde yer bulmak olmasıdır. Misyonu sevgi ve samimiyetle belirlenmiş bir yola ait olduğu düşüncesidir.

 

ELİF ERSOY

Hasta İlişkileri Yöneticisi

 

İstanbul Doğumlu,

Kâğıthane’de yaşıyor

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunu

 

Uzmanlığını Çocuk gelişimi alanında tamamlamayı hedefliyor.

 

Pembe Mavişim Anaokulun da ilk tecrübesini yaşadıktan sonra, İmece İlköğretim okulu ve Özel Sevimli Pıtırcık Anaokulunda çalıştı.

 

Gelişim Alanları,

Anne Çocuk Sağlığı,

Emzirme Yöntemleri,

Çocuk Ruh Sağlığı,

Çocuk Beslenmesi,

Erken Çocukluk ve Özel Eğitim,

Erken Çocukluk programı,

Oyuncak yapımı,

Animasyon üzerine eğitimler almıştır.

 

Şan Eğitimi ve Gitar eğitimi alan Damla müziği, yazmayı ve şiiri seviyor…

 

Fotoğrafçılıkla da amatör olarak ilgileniyor. Yeni modelleri muayenehaneye gelen minik kuzucuklar...

 

Dr. Gökhan Mamurun ekibinde yer almasını geleceğe attığı en parlak adım olarak değerlendiriyor.

 

DAMLA ALKAN

Tıbbı Asistan

Levent Loft 1 Büyükdere Cad. No:201 Kat:4 Daire:74

Esentepe Mah. Şişli / İstanbul 0212 264 6579

İletişim

/gokhanmamur